Digitální portfolio
Ondřej Mitrík
Informační chování
Tak tento předmět byl opravdu opruz. Přednášky se týkaly informační chování a informační interakce. Dále jsme si zde popisovali různé metody, teorie a modely informačního chování a vyhledávání. Přednášky byly docela zajímavé, ale závěrečný úkol byl pro mě strašný.
Závěrečný úkol se skládal z toho, že ve skupině lidí si vyberete jedno z témat a provedete vlastní výzkum. Celkové hodnocení probíhalo pomocí bodů, kde maximální počet bodů v testu bylo 40 a stejně tak, byl závěrečný úkol hodnocen 40 bodama. Poté byli ještě další dva podúkoly hodnoceny po 10 bodech. Zde nastává první designová chyba v hodnocení, které mohlo být zcela subjektivní. I kdyby se student naučil na maximum a test zvládl, závisel by jeho průchod na zcela subjektivním hodnocením vyučujícího, kdy 40b je tak velký rozsah, který nabízí vyučujícímu naprostou volnost při udělování bodů. Navíc toto hodnocení většinou probíhalo až po testu, což dávalo naprostou svobodu si s body hrát a těžko se budete hádat s vyučujícím, že vám dal 21b a vy potřebujete 22b, aby jste prošel. O tom jak je to subjektivní byla například výtka, že jsem byl přiřazen jako korektor práce, protože můj pravopis není nejlepší. Nicméně koho jsme tam měli napsat? V našem týmu jsem byl já, dva Slováci a Vietnamec a člověk co korekturu nechtěl dělat, kterého jsme tamanakonec napsali Nakonec, aby byl vyučující spokojený jsme psali práci ve slovenštině.
Další závažnou věcí byl fakt, že nebylo vůbec zohledněna situace s Covidem a některé výzkumy nešlo ani provést. Další věcí se kterou se všechny skupiny setkávalo byl fakt, že jsme měli v podmínkách, že musíme konzultovat s vyučujícím téměř každé kroky co uděláme. Ten však neměl většinou čas a tak odepisoval za 14-45 dní, což znamenalo, že většina studentů pracovala přes zkouškové období na tomto výzkumu. s ohledem na fakt, že někteří studenti dopisovali diplomové práce to nebylo úplně příjemné. V tomto mi pomohl kamarád co předmět absolvoval a poradil že se máme na konzultace vykašlat a napsat si to podle sebe. Ještě že jsem ho poslechl jinak by jsme to snad ani nedopsali.
Tento předmět byl pro mě stresující a byl jsem moc rád, když jsme tento předmět dodělali.